Naujienos

PRIMINIMAS GYVENTOJAMS, KO NEGALIMA MESTI Į NUOTEKAS

2023 04 19

Padaugėjus iškvietimų dėl užsikimšusių vamzdynų, „Radviliškio vandenų" specialistai dar kartą primena, kad kanalizacija nėra skirta bet kokioms šiukšlėms ar atliekoms išmesti.

Vamzdynus užkemša ir netinkamai po maisto gaminimo išpilami riebalai, kurie atvėsę neretai prilimpa prie vamzdžių. Maisto atliekos, tokios kaip bulvių ir morkų lupenos, taip pat gali užkimšti vamzdynus ir prisidėti prie nuotekų tinklų gedimų. Atkreipiame dėmesį, kad ne visas tualetinis popierius lengvai skaidosi vandenyje, dar sunkiau skaidosi popieriniai rankšluosčiai, todėl patariama jų nemesti į klozetą.

Dažnai nuotekų vamzdynus gyventojai užkemša drabužiais, skudurais, moterų higienos priemonėmis, plaukais, drėgnomis servetėlėmis, sauskelnėmis, statybų atliekomis. Į kanalizaciją dažnai patenka ir žaislai, stalo įrankiai.

Metant į kanalizaciją įvairias atliekas, apsivelia nuotekų siurblinių siurblių darbo ratai, atliekos patenka į vožtuvus, stabdomas technologinių įrengimų darbas, skandinamos siurblinės, užkemšami tinklai, gyventojai skundžiasi dėl netinkamo buitinių nuotekų surinkimo ir nutraukimo. Tai sukelia daug nemalonių rūpesčių, pridaro ekologinės ir finansinės žalos.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-08